Forum KIA - Cee'd, Sportage, Picanto, Sorento, Rio, Soul, Venga

Pełna wersja: Czujniki ABS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Potrzbuję się dowiedzieć co nieco o czujnikach ABS.
Wie ktoś może czy czujniki z innych aut będą pasować do Shumy I (1999r.)? Czy czujnik z przodu będzie pasował na tył i bez względu na to czy z lewej czy z prawej?
Nie będzie pasował. Te czujniki nie na darmo są wystawiane na aukcjach (i w sklepach) jako "tył, lewy" itd. Po prostu nie będą pasować, a jeśli jakimś cudem je włożysz, to i tak nie będą działały. Nie polecam się tak bawić, więcej szkód niż pożytku.
Tutaj chyba można polemizować. Znajomy jakiś czas temu miał podobny "problem", co mattde, ale poszedł na żywioł. Zaryzykował, zamontował to, co mógł, a konkretnie przedni czujnik na tyłach. Może miał farta, ale czujnik działał bez zarzutu i działa do dzisiaj.
Trzeba z tym uważać, można się przejechać na "działał bez zarzutu". Działać działa, ale spowoduje wypadek, a wtedy nikt nie będzie pytał, czy ktoś wiedział jak zamontować, czy nie, tylko postawi zarzuty.
(02-27-2012 08:28 PM)MarioZen napisał(a): [ -> ]Tutaj chyba można polemizować. Znajomy jakiś czas temu miał podobny "problem", co mattde, ale poszedł na żywioł. Zaryzykował, zamontował to, co mógł, a konkretnie przedni czujnik na tyłach. Może miał farta, ale czujnik działał bez zarzutu i działa do dzisiaj.

Ja nie napisałem, że nie będą działały Oczko Ryzykujesz wypadek albo i śmierć, jeśli czujniki zawiodą, więc to twoja (lub kogoś, kto je na pałę montuje) sprawa w sumie. Ja do tego ręki nie przykładam Oczko
Przekierowanie