Forum KIA - Cee'd, Sportage, Picanto, Sorento, Rio, Soul, Venga

Pełna wersja: Kia Picanto - spalanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Prosiłbym o wpisywanie w tym temacie wyników spalania waszego Kia Picanto oraz napisanie w jakiej wersji silnikowej jest.

Dane z autocentrum:
PB: 4-11,1 L
ON: 4,2-7,5 L
LPG: 5-6,3 L
Picanto po liftingu silnik 1.0

Miasto tak średnio 7-7.5 l
Poza miastem 5-6
Silniki benzynowe średnie spalanie na 100km

1.0 SOHC 62KM » 5,7
2004-2012

1.1 DOHC 65KM » 5,9
2004-2012
-------------------------------------------------------------------------
Silniki Diesla

1.1 CRDi 75KM » 5,1
2004-2012
(01-18-2012 07:39 AM)lampek napisał(a): [ -> ]Picanto po liftingu silnik 1.0

Miasto tak średnio 7-7.5 l
Poza miastem 5-6

Jesteś pewien, że powinno tyle palić w mieście? Moim zdaniem coś jest rozregulowane. Akurat Picanto to megawydajne auto, więc coś mi tu nie pasuje. No ale wiadomo, uśrednione dane nigdy nie oddają jakichś nietypowych sytuacji - duże, zatłoczone miasta vs. wsie itp
Wydaje mi się że te 7 litrów jest jeszcze w granicach normy Picanto zwłaszcza zimą
(02-28-2012 08:21 AM)ADIPI napisał(a): [ -> ]Wydaje mi się że te 7 litrów jest jeszcze w granicach normy Picanto zwłaszcza zimą

Ok, najwyraźniej coś mi się pomieszało. Za jakieś tam zamieszanie przepraszam Język Zresztą, co auto to właściciel, spalanie zawsze będzie trochę inne, w zależności od kierowcy.
Niezłe autko, mało pali, kompaktowe i wygodne. Kto wie, może sobie niedługo sprawię Duży uśmiech Mam nadzieję, że mi ktoś na forum doradzi.
Dlaczego chcialbys miec akurat ten model? Oczko
Mało pali i jest kompaktowe - dla kawalera albo panny auto idealne. A jeśli to pierwsze auto, to już w ogóle czad Duży uśmiech
Moja jest 1.0 benzynka i pali po mieście 6-6,5l. Także bardzo wydajne, fajne autko. W trasy nim nie jeżdżę, więc nie wiem jak się zachowuje jak się pociśnie trochę dłużej i dalej, ale przypuszczam że też fajny wynik by wyszedł.
Stron: 1 2
Przekierowanie