Forum KIA - Cee'd, Sportage, Picanto, Sorento, Rio, Soul, Venga
Coś o Serwisach - Wersja do druku

+- Forum KIA - Cee'd, Sportage, Picanto, Sorento, Rio, Soul, Venga (http://www.forumkia.com)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-15.html)
+--- Dział: Salony KIA - dealerzy, serwisy KIA (/forum-19.html)
+--- Wątek: Coś o Serwisach (/thread-116.html)

Strony: 1 2


Coś o Serwisach - Tadek109 - 02-29-2012 08:39 AM

Poruszam ten wątek ponieważ natknąłem się na kilka artykułów oraz na kilka tematów na podobnych forach odnośnie Serwisów i ogólnej awaryjności samochodów KIA. Zaznaczam że moim zdaniem tematy nawiązujące do rzekomych problemów z serwisami są trochę naciągane. Ale chciałem zapytać jeszcze was o zdanie ?


RE: Coś o Serwisach - krisssu82 - 02-29-2012 08:50 AM

Rozumiem że pytasz o te autoryzowane ? Z problemem do serwisu musiałem sie udać (odpukać) jak do tej pory tylko raz. I to w zasadzie po drobiazg jakim była wymiana uszczelek. W zasadzie nie mam powodów do narzekań Obsługa miła bardzo sprawnie załatwiła całą sprawę na wymianę wprawdzie musiałem trochę poczekać bo musieli je zamówić ale od tej pory nie musiałem odwiedzać salonu. Tylko uszczelki trochę drogie :/


RE: Coś o Serwisach - ADIPI - 02-29-2012 09:01 AM

To tak na prawdę zależy o jaki konkretnie serwis pytasz ? Ponieważ nie istnieje coś takiego jak ogólny standard wszystkich autoryzowanych serwisów KIA w kraju. Mogę wiec Powiedzieć tylko o tym z którego sam korzystam a dokładnie serwisu Kia w Katowicach. I to w zasadzie muszę się o nim wypowiedzieć raczej w samych superlatywach. Serwisanci nigdy nie stwarzali mi problemów i w zasadzie sami z siebie starali się pomóc może dlatego że salon jest dość mały, w każdym razie każda usterka została dokładnie sprawdzona i naprawiona wiec na prawdę nie mogę narzekać. może jedyny minus to taki że serwis jest czynny tylko do godziny 14.00


RE: Coś o Serwisach - LECH - 02-29-2012 09:06 AM

Ja ogólnie nie polecam korzystać z Autoryzowanych serwisów. Powód to wychodzi drożej ! mały serwis zrobi więcej żeby utrzymać klientów i właśnie dzięki temu stara się być konkurencyjny cenowo i czasowo


RE: Coś o Serwisach - Tadek109 - 02-29-2012 08:02 PM

A czy przypadkiem w Autoryzowanych serwisach nie jest tak że przynajmniej niektóre część są już na miejscu ? Poza tym wydaje mi się że pracownicy autoryzowanych serwisów lepiej znają usterki typowe dla KII


RE: Coś o Serwisach - krisssu82 - 02-29-2012 09:06 PM

Ja na wszystko zawsze musiałem trochę zaczekać a autoryzowane serwisy mają tylko te części które często ulegają awarii i można je wymienić na miejscu


RE: Coś o Serwisach - ADIPI - 02-29-2012 10:43 PM

To że w nie autoryzowanych wychodzi taniej to też nie zawsze prawda nie raz słyszałem o ludziach którzy wpakowali się w jakiś nazwijmy to "Tani" serwis a potem żałowali bo musieli ponieść dodatkowe koszta tej naprawy


RE: Coś o Serwisach - krisssu82 - 02-29-2012 10:45 PM

Z tymi "Fachowcami" to tak bywa niestety. Ale weź też pod uwagę że równie dobrze możesz się naciąć nawet w autoryzowanym serwisie. Moim zdaniem nie można uogólniać i kierować się jakimś stereotypami


RE: Coś o Serwisach - LECH - 02-29-2012 10:47 PM

A ja i tak nie dam sobie wmówić że Autoryzowany serwis jest w czymkolwiek lepszy. Zbyt dobrze znam realia


RE: Coś o Serwisach - Tadek109 - 02-29-2012 11:05 PM

W zasadzie powinienem to napisać na początku. korzystam z serwisu w Poznaniu i mam o nim bardzo dobre zdanie zwłaszcza współpraca z kierownikiem to sama przyjemność. Nigdy nie musiałem się o nic martwić