Forum KIA - Cee'd, Sportage, Picanto, Sorento, Rio, Soul, Venga
Skóra czy syntetyki? - Wersja do druku

+- Forum KIA - Cee'd, Sportage, Picanto, Sorento, Rio, Soul, Venga (http://www.forumkia.com)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-15.html)
+--- Dział: Pozostałe dyskusje (/forum-18.html)
+--- Wątek: Skóra czy syntetyki? (/thread-119.html)

Strony: 1 2


Skóra czy syntetyki? - buczek12 - 02-29-2012 12:50 PM

Jakie wykończenia aut wolicie? Minimalistyczne syntetyki, plastik i chrom, czy może ciepłą i luksusową skórę? Może nawiązać się ciekawa dyskusja, jestem ciekaw waszych zdań.


RE: Skóra czy syntetyki? - Sadyba - 02-29-2012 12:56 PM

Skóra i chrom to zdecydowani faworyci, plastiki źle mi się kojarzą..


RE: Skóra czy syntetyki? - buczek12 - 02-29-2012 01:00 PM

Jakieś uzasadnienie? Dobrze dobrane plastiki i tworzywa sztuczne potrafią oddać futuryzm co lepszych modeli o wiele lepiej, niż wyświechtana skóra i tandetne chromy. Przynajmniej ja tak to widzę. Odchodzimy powoli od materiałów organicznych i metalowych błyskotek. Przypominam, mamy XXIw! Język


RE: Skóra czy syntetyki? - Sadyba - 02-29-2012 01:13 PM

Mamy, mamy, ale nie każdemu musi to odpowiadać, prawda? Język Zgadzam się z tym, że dobrze dobrane plastiki i tworzywa sztuczne trzymają poziom, ale zraziłem się do tego typu dodatków. Zazwyczaj wpadały mi w ręce samochody z niezbyt trafnym doborem, odniosłem wrażenie, że dziś już nikt nie ma wyczucia : /


RE: Skóra czy syntetyki? - MarioZen - 02-29-2012 01:22 PM

Nie wybrzydzam pod tym względem i sądzę, że każda z wymienionych opcji ma swoje dobre strony, które sprzyjają ocenie. Jest tylko jeden warunek - ludzie tworzący projekty samochodowych wnętrz powinni mieć choć trochę estetycznego i stylistycznego wyczucia. Bez tego ani rusz.


RE: Skóra czy syntetyki? - bubus107 - 02-29-2012 11:37 PM

Też jestem zdania, że wszystko zależy od designu. Nie da się jednoznacznie określić, które materiały są lepsze. Ferrari z plastikami wyglądałoby beznadziejnie np. Za to skóra w jakimś low-endowym Sedanie to porażka...


RE: Skóra czy syntetyki? - ADIPI - 02-29-2012 11:59 PM

Skury w prawdzie nie ekologiczne ale o wiele bardziej wygodne no i jednak bardziej stylowe


RE: Skóra czy syntetyki? - Dante - 03-01-2012 02:02 AM

Skóra i drewno - w to mógłbym zainwestować porządną kaskę na wykończenie wymarzonego samochodziku Uśmiech


RE: Skóra czy syntetyki? - garus - 03-01-2012 03:36 AM

Hm, nie widziałem jeszcze chyba samochodu wykańczanego PRAWDZIWYM drewnem, nawet w przypadku tych droższy modeli wygląda to na jakiś syntetyk z naklejoną folią imitującą drewno. Mogę się oczywiście mylić Język


RE: Skóra czy syntetyki? - Dudek29 - 03-01-2012 03:42 AM

Oj, garus, zdziwilbys sie i to mocno. Co prawda, w niektorych produkcjach powsadzane sa imitacje drewna, ale w niektorych z tych drozszych modeli na wyzszym poziomie jest to prawdziwe drewno