Forum KIA - Cee'd, Sportage, Picanto, Sorento, Rio, Soul, Venga
Problem z Ogrzewaniem Tylnej Szyby - Wersja do druku

+- Forum KIA - Cee'd, Sportage, Picanto, Sorento, Rio, Soul, Venga (http://www.forumkia.com)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-15.html)
+--- Dział: Pozostałe dyskusje (/forum-18.html)
+--- Wątek: Problem z Ogrzewaniem Tylnej Szyby (/thread-126.html)

Strony: 1 2


Problem z Ogrzewaniem Tylnej Szyby - Krzychu20 - 03-13-2012 08:15 AM

Kolega prosił mnie o zamieszczenie tego wątku ponieważ ma problem. Nie dziala mu ogrzewanie tylnej szyby w kia rio 1,3 2003r byl u elektryka ,kostki ponoc i bezpieczniki ok,wlacznik pokazuje prawidlowe dzialanie ale nie działa wiecie coś o tym bliżej


RE: Problem z Ogrzewaniem Tylnej Szyby - Jurek - 03-13-2012 08:17 AM

Dziwne że Wizyta u elektryka nie przyniosła skutku bo to przecież jego działka. Wydaje mi się że to może być jakiś problem na kablach albo zaśniedziałe wtyki


RE: Problem z Ogrzewaniem Tylnej Szyby - Krzychu20 - 03-13-2012 08:19 AM

Ja też się zdziwiłem i poleciłem mu spróbować załatwić sprawę u innego fachowca bo to dziwne że w zasadzie w prostej typowej usterce nie mógł sobie poradzić


RE: Problem z Ogrzewaniem Tylnej Szyby - Jurek - 03-13-2012 08:22 AM

Z tego co wiem większość takich awarii to problem przerwanego kabla na styku auta i tylnej klapy. Ewentualnie winna może być taśma grzewcza szyby niech ten znajomy sprawdzi czy nie jest gdzieś przerwana


RE: Problem z Ogrzewaniem Tylnej Szyby - Krzychu20 - 03-13-2012 08:23 AM

Już sprawdziliśmy i taśma grzewcza jest w porządku. Jutro spróbujemy zdjąć plastik z klapy i sprawdzić te kable bo nic innego nie przychodzi nam do głowy


RE: Problem z Ogrzewaniem Tylnej Szyby - Jurek - 03-13-2012 08:24 AM

Sami nie powinniście się z tym bawić tylko podjechać do jakiegoś elektryka bo przypuszczam że i tak na własną rękę nie bedziecie tego naprawiać wiec po co szukać samemu przyczyny


RE: Problem z Ogrzewaniem Tylnej Szyby - Krzychu20 - 03-13-2012 08:27 AM

Jurek chociażby z pasji do majsterkowania Uśmiech Nie zamierzamy niczego zepsuć a ten plastik jest na zatrzaski wiec na pewno się nie połamie.


RE: Problem z Ogrzewaniem Tylnej Szyby - Jurek - 03-13-2012 08:28 AM

nie twierdze że coś połamiecie albo zniszczycie. Mówię tylko że to jest robota dla elektryka i że porządny załatwi to od ręki. samodzielnie możecie wymyślić jakieś chwilowe rozwiązanie zastępcze no chyba że zamierzacie usunąć usterkę


RE: Problem z Ogrzewaniem Tylnej Szyby - Krzychu20 - 03-13-2012 08:30 AM

Okazało się że to po prostu uszkodzone, przerwane kable. Dziwię się że elektryk tego nie sprawdził to przecież pierwsze rzuca się na myśl


RE: Problem z Ogrzewaniem Tylnej Szyby - Jurek - 03-13-2012 08:32 AM

Tak jak myślałem, dajcie znać ile wam za to policzy. I poproście jeszcze żeby sprawdził taśmę grzewczą bo może się tak złożyć że przyczyna będzie podwójna