Forum KIA - Cee'd, Sportage, Picanto, Sorento, Rio, Soul, Venga
Kia - diesel czy benzyna - Wersja do druku

+- Forum KIA - Cee'd, Sportage, Picanto, Sorento, Rio, Soul, Venga (http://www.forumkia.com)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-15.html)
+--- Dział: Pozostałe dyskusje (/forum-18.html)
+--- Wątek: Kia - diesel czy benzyna (/thread-17.html)

Strony: 1 2


Kia - diesel czy benzyna - major - 12-20-2011 05:40 AM

Który silnik lepiej wyszedł Kii diesel czy benzyna? Chodzi mi o awaryjność i paliwożerność?


RE: Kia - diesel czy benzyna - KiaManiak - 12-21-2011 10:28 AM

Nie jestem expertem w silnikach kia ale ja zdecydowanie wybrał bym benzyne ze wzgledu na czas odpalenia w zimie Uśmiech


RE: Kia - diesel czy benzyna - Gonzales_DK - 12-21-2011 11:12 AM

Też jestem ciekaw, niech swoją opinie przestawi jakiś fachowiec , ja moge tylko spekulować że to disel jest bardziej oszczedny ale nie wiem jak z awaryjnoscia


RE: Kia - diesel czy benzyna - KiaManiak - 12-21-2011 07:11 PM

Fakt disel jest oszczedniejszy na dluższą metę wiec chyba jestem zmuszony zmienic zdanie i wybrać disel


RE: Kia - diesel czy benzyna - Gonzales_DK - 12-21-2011 07:45 PM

No widzisz KiaManiak, wystarczy zaciągnać wiedzy u fachowcy i od razu czlowiek mieknie Uśmiech


RE: Kia - diesel czy benzyna - piechur - 12-23-2011 08:17 AM

Benzynowa Kia słynie z małego spalania i niektóre diesle mogą Kii tylko pozazdrościć. W dodatku Kia Ceed jest dostępna z silnikiem 1.4 i mocą 108KM więc całkiem sporo jak na taki mały silnik.


RE: Kia - diesel czy benzyna - Dante - 02-19-2012 11:35 PM

Ja jeżdżę na benzynie i jestem zadowolony. Nie wiem czy zamieniłbym się na diesla. Moja Kia nie pali dużo, więc to i tak oszczędność niemała.


RE: Kia - diesel czy benzyna - bouli - 02-20-2012 12:49 AM

Jesli chodzi o oszczędność, to fakt - Kia w przedziale benzynowym nie ma sobie równych. Jeśli jednak ktoś chciałby jeszcze bardziej oszczędzić, to niech uważa. Często się słyszy, że te silniki nie za dobrze tolerują instalację LPG i można sobie narobić kosztów już po niedalekim przebiegu na nowej instalacji...


RE: Kia - diesel czy benzyna - buczek12 - 02-29-2012 12:52 PM

Też obstawałbym za benzyną. Diesel jest przereklamowany, rzekomo lepszy dla środowiska i bardziej wydajny, ale jak sami dobrze widzicie, tak nie jest. Kolejna propaganda, by opchnąć nie schodzący surowiec? Kto wie...


RE: Kia - diesel czy benzyna - ADIPI - 03-01-2012 12:28 AM

To że diesel jest bardziej wydajny to fakt ale cały ten spór tak naprawdę zakończyć może tylko jednak kwestia a mianowicie ekonomia. Wszystko zależy od tego w jaki sposób użytkujecie samochód i jak często zarówno silniki benzynowe jaki diesel ma swoje plusy i minusy ja jeżdżę na benzynowym i wiem że dla mojego rodzaju uzytkowania samochodu ten silnik jest najlepszy