Rejestracja



Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy Kia Cee'd - spalanie, czy warto kupić?
12-14-2012, 01:06 AM
Post: #1
Nowy Kia Cee'd - spalanie, czy warto kupić?
Bardzo proszę porady/opinie dotyczące samochodów Kia Cee'd oraz Ford Focus. Chodzi o modele nowe, w wersjach kombi, z silnikami benzynowymi. Jechałem obydwoma autami i muszę przyznać, że Kia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła pod wzglęm jakości wykonania wnętrza oraz bogatym wyposażeniem. Kia w wersji z silnikimem 1.6 GDI 135KM, ford Focus z silnikiem 1.0 EcoBoost 125KM lub ewentualnie 1.6 EcoBoost 150KM. Nie jestem do końca przekonany do silnika w Kia. GDI kojarzy mi się z Mitsubishi Carisma - tam poraz pierwszy pojawily sie silniki GDI z bezposrednim wtryskiem, ktore okazay sie totalnym niewypalem (miały przecietne osiagi, duuużo palily i po pewnym przebiegu klekotaly jak najstarsze diesle). Nie wiem jaki jest ten obecny GDI w Kia. (niestety taki sam silnik spotkalem rowniez w Hyundaju i30, ktory jest tandetnie wykonanym samochodziem). Jakie spalanie w Kia?? W katalogu podaja ok 6 jednak w mieszanym cylku pewnie bedzie wiecej. Nowe slniki Forda podobno sa bardzo oszczedne, jednak jak jest naprawde? Kia ma bardzo ładnie wykonane wnetrze, bogato wyposazone, przemyslane, moim zdaniem auto wyzszej klasy nie powstydzilo by sie takiej konsoli i amteriałow. Martwia mnie jednak podobienstwa z wczesniej wspomnianym Hyundajem i30... Ford jestautem bardziej prestizowym i nowoczesnym, jednak rowniez drozszym i niestety za kazde drobiazgi trzeba doplacac i to calkiem sporo, a kupowanie totalnego ''golasa'' moim zdaniem nie ma sensu. Wersja testowa Focusa wyposazona byla w silnik 1.0 z turbina, ktory spisywal sie naprawde bardzo poprawnie, przyspieszal od najnizszych obrotow i pieknie brzmial (3 cylindry!) jednak martwi mnie to, ze jest to jednostka bardzo wysilona, wiec chyba warto by bylo dolozyc troche do silnika 1.6... Prosze o porady
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

internet mierzęcice