Forum KIA - Cee'd, Sportage, Picanto, Sorento, Rio, Soul, Venga
Kia Picanto - opinie - Wersja do druku

+- Forum KIA - Cee'd, Sportage, Picanto, Sorento, Rio, Soul, Venga (http://www.forumkia.com)
+-- Dział: Modele (/forum-3.html)
+--- Dział: Kia Picanto (/forum-6.html)
+--- Wątek: Kia Picanto - opinie (/thread-5.html)

Strony: 1 2 3


Kia Picanto - opinie - raszbu - 12-19-2011 07:00 AM

Jakie są wasze opinie o Kii Picanto?

Jest to najmniejszy samochód w ofercie kii a co za tym idzie ma najmniejsze spalanie. Samochód świetnie przystosowany do jazdy po mieście, można nim praktycznie wszędzie zaparkować. Jedyny minus - samochód raczej dla kobiet... Ja bym go nie kupił.

Samochód ma dwie edycje:
lata 2004 - 2010
[Obrazek: 1577_1.jpg]

od 2011
[Obrazek: 303467944_1.jpg]


RE: Kia Picanto - opinie - major - 12-21-2011 05:15 AM

Samochody miejskie mają to do siebie że są małe a co za tym idzie uchodzą za babskie ale on według mnie na babski nie wygląda.


RE: Kia Picanto - opinie - KiaManiak - 12-21-2011 10:40 AM

A mi się podoba Picanto, na miasto idealne, male zwinne i stylistycznie bardzo fajnie zrobione


RE: Kia Picanto - opinie - Gonzales_DK - 12-21-2011 10:57 AM

W poprzedniej wersji bardzo pustakowa, i te lampy przednie..Nowa za to ma ciut za bardzo wyciągnięty przedni zderzach. Szkoda miejsca na parkingu Uśmiech


RE: Kia Picanto - opinie - KiaManiak - 12-21-2011 07:02 PM

Silniki tylko w wersji z benzyna lub LPG Benzyna (69 - 85 KM): 1.0, 1.0 LPG, 1.2 ceny od 30 do 45 tys


RE: Kia Picanto - opinie - Gonzales_DK - 12-21-2011 07:48 PM

Czyli wcale nie jest to taka jednostka, porownujac do fiata 500 to na pewno wolal bym tym Picanto poginać po miescie


RE: Kia Picanto - opinie - raszbu - 12-22-2011 05:35 AM

Kia ma to do siebie że szybko traci na wartości i używane auto można kupić za znacznie niższą cenę niż na przykład fiat 500 który swoją drogą mi się nie podoba bo przypomina mi garbusa.


RE: Kia Picanto - opinie - lampek - 01-18-2012 07:37 AM

zapomnieliście o lifcie w 2008. Sam mam taka jedynke po liftingu. Dużo poprawili w wyglądzie. W srodku też w porownaniu do pierwszej generacji zaszły duze zmiany. Fajnym akcentem są zegary od Ceed'a Język


RE: Kia Picanto - opinie - bouli - 02-20-2012 12:34 AM

O ile druga edycja wygląda znośnie (światła, linia, grill przypominają mi do złudzenia przedostatnią Fiestę), o tyle pierwsza wersja zwyczajnie mnie na drodze drażni. I sądzę że to nie tylko kwestia wyglądu, bo auto wygląda szkaradnie IMO, ale też ogólnego stereotyp, że pojazdem tym jeżdżą ludzie starsi i kobiety - mniej rozgarnięci uczestnicy ruchu drogowego. Wiem, że może trochę przesadzam, ale Picanto na drodze budzi we mnie podobne emocje do "L" na dachu samochodu.


RE: Kia Picanto - opinie - ADIPI - 02-28-2012 08:31 AM

Wszystko co piszecie powyżej w zasadzie by się zgadzało. Picanto to typowo miejski samochód całkiem ekonomiczny. A co do stereotypów to mają one swoje podstawy. Dobrym przykładem jest Fakt że moja Matka planuje zakup tego modelu Uśmiech