Rejestracja



Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gwarancja Kii
02-20-2012, 10:01 PM
Post: #1
Gwarancja Kii
Witajcie.
Przeczytałem gdzieś w internecie taką opinię:
Cytat:Kia Motors w karcie gwarancyjnej pisze, że dokona naprawy w możliwie najszybszym termine. W rzeczywistości mają nieokreślony czas na naprawę i po oddaniu samochodu do naprawy gwarancyjnej nie mam czym jeździć. Jeżeli chodzi o serwis to nie ma on obowiązku zapewnić klientowi samochodu zastępczego. Kia Motors umywa od wszystkiego ręce i nie można liczyć na żadną pomoc poza tym do czego zobowiązują się na piśmie. Gwarancja 7 lat to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy. Lepiej mieć krótszą gwarancję ale za to z określonym maksymalnym terminem wykonania naprawy.
I zastanawiam się, czy ktoś z was miał do czynienia z podobnymi problemami ze strony Kii? Ja przyznam szczerze z moją Ceedką miałem dotychczas tylko mały problem który byłem w stanie naprawić samodzielnie, więc nigdzie z nią jeszcze nie biegałem po serwisach, ale trochę się wystraszyłem takiej perspektywy jak tu cytowana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-29-2012, 11:26 PM
Post: #2
RE: Gwarancja Kii
To prawda producent daje 7 letnią gwarancje na wszystkie modele sprzedawane w europie Jak widać KIA msiała zdecydować się na taki ruch by odstawić konkurencje daleko w tyle ponieważ do tej pory 3 lata gwarancji to był najwyższy standard. Także już ze względu na gwarancje spory plus dla samochodów KIA
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-29-2012, 11:32 PM
Post: #3
RE: Gwarancja Kii
Też mnie cieszy to 7 lat, bo 3 lata jak na nasz rynek, gdzie aut nie zmienia się tak często jak np. w Niemczech, to śmiesznie mało. Z tym samochodem zastępczym to trochę kicha, ale (o ile to nie jest jakiś okres wzmozonej aktywności zawodowej) można to przeboleć - komunikacja miejska nie boli wbrew pozorom Oczko

I'ts a me, Mario!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-29-2012, 11:37 PM
Post: #4
RE: Gwarancja Kii
Na Polskiej stronie KIA chwali się swoją 7 letnią gwarancją jednak zastanawiam się na jakich na prawdę jest ona warunkach ponieważ nie wyobrażam sobie 7 letniej gwarancji na całość samochodu przecież niektóre rzeczy zużywają się już po 3-4 latach musiałbym się bliżej przyjrzeć tej sprawie z gwarancją
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-29-2012, 11:55 PM
Post: #5
RE: Gwarancja Kii
Ja tylko słyszałem o problemach z gwarancją nie wiem o co dokładnie chodziło bo sprawa dotyczyła znajomego znajomego. Ale z tego co pamiętam serwis nie chciał uznać jego usterki i orzekł o winie nabywcy samochodu. Nie wiem co było przyczyną i jakich argumentów użył serwis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2012, 02:14 AM
Post: #6
RE: Gwarancja Kii
Faktem jest że Kia ma 7 letnią gwarancje jednak nie koniecznie na wszystko tak na prawdę należało by się bliżej zainteresować całą umową ponieważ nie można jedynie wyjść z optymistycznego założenia że przez 7 lat będziemy mieli załatwioną sprawe z wszelkimi awariami
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2012, 06:46 PM
Post: #7
RE: Gwarancja Kii
Z tymi terminami to sprawa dość drażliwa chyba... Wolałbym mieć 3 lata gwarancji ale z gwarancją że w ciągu powiedzmy 2 tygodni oddadzą mi samochód, a nie że jak będą mieli czas i ochotę, może za miesiąc a może za dwa...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2012, 01:26 AM
Post: #8
RE: Gwarancja Kii
Mi też się obiło o uszy że ta siedmioletnia gwarancja to jakieś naciągactwo, nie wiem, nie miałem okazji się przekonać na własnej skórze (i oby tak zostało).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2012, 02:41 AM
Post: #9
RE: Gwarancja Kii
nie wiem co o tym myśleć, moja Kia już jest po gwarancji dawno więc nie miałem okazji się przekonać, chociaż byłoby parę okazji, hehe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-15-2012, 07:50 AM
Post: #10
RE: Gwarancja Kii
Ech, czyli w sumie nikt nic nie wie, ale parę osób coś słyszało. Dalej nie wiem co o tym sądzić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

internet mierzęcice